Trwałość sitodruku – czyli ile razy można prać koszulkę?

2022-04-25
Trwałość sitodruku – czyli ile razy można prać koszulkę?

Sitodruk - najtrwalsza forma nadruku na koszulce.

Z jakiego materiału powinny być Koszulki do sitodruku?

Technikę sitodruku możemy oznakować koszulki bawełniane oraz koszulki poliestrowe. Trwałość nadruku w tym przypadku nie jest uzależniona od rodzaju tkaniny, ale za to bardzo duży wpływ na trwałość nadruków mają umiejętności sitodrukarza, który wykonuje nadruk. Mamy koszulkki, które od początku naszej działalności trzymają się całkiem dobrze, mimo kilkuset prań.

pranie koszulek wykonanych sitodrukiemZasady prania koszulek wykonanych sitodrukiem


Jest to jeden z najważniejszych elementów, które musimy przestrzegać, jeśli chcemy, aby sitodruk na koszulkach przetrwał lata. Przede wszystkim koszulki powinny być prane w 40 stopniach. Dodatkowo bardzo ważną rzeczą jest to, żebyśmy pamiętali, aby odwrócić je na lewą stronę w trakcie prania. Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać to, aby nigdy nie prasować nadruku! Jeżeli będziemy trzymać się tych trzech żelaznych zasad, to nic nie ma prawa się stać z koszulkami oznakowanymi metodą druku sitowego.

Sitodruk pranieIle razy można prać koszulkę


Ilość prań jest zależna od tego, jak dbamy o koszulkę oraz czy stosujemy się do wyżej wymienionych zasad dbania o T-shirt. Dodatkowo na trwałość nadruku bezpośredni wpływ ma jego wykonanie. Jeśli nadruk jest dobrze utrwalony przez drukarza, to koszulka przetrwa wiele lat. Jeśli koszulka jest wykonana np. sitodrukiem ręcznym, w domowym zakątku, to nadruk może zejść stosunkowo szybko. Jeśli chcemy, aby nasze koszulki znakowane sitodrukiem przetrwały lata, to najlepiej, jeśli oddamy znakowanie w ręce specjalisty, który zrobi to lepiej, niż kto inny.

sitodruk na koszulkach